Džiovintuvo montavimas

Informacija įsigyjantiems džiovintuvą:

 

Kogero ne vienam pirkėjui prieš įsigyjant rankšluosčių džiovintuvą kyla klausimas kokį tinkamiausią įsigyti ir kaip taisyklingai jį sumontuoti. Pasitaiko, kad ne iš kiekvieno santechniko sulauksite naudingo patarimo.

Prieš perkant džiovintuvą pirmiausia reikėtų žinoti kokioje šildymo sistemoje jis bus montuojamas.

1.Uždaroje centrinio šildymo sistemoje džiovintuvas šildys tik šildymo sezono metu. Šioje sistemoje esantis vanduo turi mažai druskų, nėra prisotintas deguonimi ir tuo pačiu gali būti papildytas medžiagomis lėtinančiomis cheminę reakciją. Šiuo atveju gali būti montuojami bet kokio metalo tipo – juodo ar nerudijančio plieno, žalvariniai ar variniai džiovintuvai.

Kuomet sumontuotas įprastinės formos džiovintuvas – gyvatukas, tuomet jis šildys tik šildymo sezono metu.

Jei į šildymo sistemą montuosite kopetėlių formos džiovintuvą tuomet turite galimybę šildytis ištisus metus. Šildymo būdas vadinamas – kombinuotu. Viename kopetelių pajungimo taške montuokite kaitinimo elementą – teną. Jis gali būti kelių tipų, džiovintuvo emperatūra reguliuojama ir palaikoma  elektroniniu ar mechaniniu būdu ir montuojamas pasirinktoje džiovintuvo pusėje. Kitame kopetėlių pajungimo taške galite montuoti :

A. Pajungimo mazgą kuriame ir vyksta vandens padavimas ir išbėgimas:

B. Balansinį ventilį reguliuojamą rankenėlės pagalba.

Pasibaigus šildymo sezonui yra užsukamas balansinis ventilis ar pajungimo mazge esantis uždaromasis ventilis o kaitinimo elementas įjungiamas į elektros lizdą. Šiuo atveju šils tik kopetėlėse esantis vandens tūris ir turėsime elektrinio šildymo tipą. Kadangi džiovintuvas veiks kaip elektrinis prietaisas labai svarbu elektros lizdą sumontuoti pagal visus saugos reikalavimus, t.y. laikantis saugaus atstumo nuo vonioje esančių vandens prietaisų: maišytuvų, dušo kabinos ir kt. Svarbu žinoti, kad kaitinimo teną į “ kopetėlių “ formos džiovintuvą reikia  montuoti vertikalioje padėtyje.

Horizontalioje padėtyje,  siekiant išvengti teno perkaitimo,  gali būti montuojami tik gamintojo nurodyti tenų modeliai ir tik į tam tikros formos džiovintuvus. Šiuo atveju privalu konsultuotis su specialistais.

Į įprastinius “ bangų “ formos gyvatukus kaitinimo teno montuoti negalima.

2. Kuomet turime atvirą ( geriamo ) karšto vandens cirkuliacinę sistemą tuomet džiovintuvas šyla tiek žiemą tiek ir vasarą. Svarbu žinoti, kad šio tipo vanduo turi ištirpusių kalcio ir magnio druskų, prisotintas deguonies. Tokioje sistemoje nepatartina montuoti rankšluosčių džiovintuvų – kopetėlių, turinčių suvirinimo siūles. Siūlių nelygumuose kaupiasi vandenyje esančios druskos kas gali iššaukti koroziją. Šiuo atveju reikėtų montuoti bangų formos gyvatukus iš nerudijančio plieno, žalvarinio ar varinio vamzdžio. Patartina, kad šių metalų vamzdžiai būtų besiūliai ( neturėtų suvirinimo siūlės ).

“ Kopetėlių “ formos rankšluosčių džiovintuvai  turintys suvirinimo siūlių šiuo atveju netiks. Svarbu žinoti, kad jei atviroje karšto vandens cirkuliacinėje sistemoje yra sumontuota vamzdžių iš skirtingų metalų o džiovintuvas nėra tinkamai įžemintas            tikimybė korozijai ( siauresnė sąvoka – elektrocheminė korozija ) išauga. Platesnį aprašymą apie elektrocheminę koroziją ir taisyklingą vandeninių džiovintuvų įžeminimą rasite ČIA.

3. Dar vienas ganėtinai plačiai paplitęs šildymo būdas – elektra. Galėtume išskirti du atvejus:

A. Į įprastinės “ kopetėlių “ ar kitos formos džiovintuvą yra įsuktas kaitinimo tenas o džiovintuvo vidus užpildytas šildymo sistemoms skirtu skysčiu ( pvz: etilenglikoliu, kurio užšalimo temperatūra: – 35 °C arba < – 40 °C; ).

B. Džiovintuvas šyla kaitinimo kabelio dėka. Kadangi jis veikia kaip elektrinis prietaisas tai jam keliami saugos reikalavimai tiek montavimo tiek eksplotacijos metu. Kaip teisingai sumontuoti elektrinį džiovintuvą instrukciją rasite ČIA.

 

Parašykite komentarą